2019. december 11. Árpád
Átadták a „2018-as év Legjobb sportolója” díjakat (Részletes lista)
minap.hu
|
2019. február 20. 10:08
|
frissítve: 2019. február 21. 13:19
Idén 16. alkalommal rendezték meg a Borsod-Abaúj-Zemplén megye Legjobb sportolója díjátadót. Az Észak-Magyarország, a Borsod Online, valamint az eszak.hu olvasói és a sportágak szakértői idén is dönthettek, hogy kik nyerjék el a különböző kategóriákban a legjobb címet.

Az elődöntőben összesen 66 jelöltre lehetett voksolni, hét kategóriában. A megyei napilapból kivágott játékszelvényen, illetve az internetes hírportálon is szavazhattak kedvenceikere az olvasók.

eszak_sportdij_190219_ja_41.jpg

Több ezer szavazat érkezett, az elődöntő után a kategóriák legjobbjai kerültek a döntőbe, három szerencsés szavazó pedig, akiket kisorsoltak, ajándékcsomagot kapott.

Év sportolója közönségdíjasok, 2018

Utánpótlás leány: 1. Kiss Rebeka (karate, Szerencs VSE) - 618 szavazat

Utánpótlás fiú: 1. Vartnal Botond (íjászat, Haza- Húzó Hagyomány ETÍE) - 696 szavazat

Utánpótlás csapat: 1. Miskolci Vénusz U15 (leány, futsal)  - 677 szavazat

Felnőtt női: 1. Kovács Aliz (futsal, Miskolci Vénusz)  - 668 szavazat

Felnőtt férfi: 1. Spéth Norbert (muaythai, DVTK-Vita Gym MK) - 426 szavazat

Felnőtt csapat: 1. DVTK Jegesmedvék (jégkorong) - 1030 szavazat

Edző: 1. Suhajda Ferenc (női labdarúgás, Mezőkövesd Zsóry FC U16) – 657 szavazat

eszak_sportdij_190219_ja_44.jpg

Szakmai díjazottak

Utánpótlás leány kategória:

3. helyezett: Bacsa Fanni, a Miskolc Városi Sportiskola atlétája – Ifjúsági országos bajnokság 1. hely, ifjúsági országos bajnokság csapat 1. hely, az argentin ifjúsági olimpia egyetlen borsodi résztvevője.

2. helyezett: Nagy Kinga, a Diósgyőri VE vívója – junior világbajnokság 3. hely

1. helyezett: Guzi Blanka, a Swimming PC öttusázója – felnőtt Laser Run világbajnokság váltó 1. hely, felnőtt öttusa világbajnokság váltó 5. hely, junior Laser Run világbajnokság 1. hely, junior öttusa világbajnokság csapat 3. hely, junior öttusa Európa-bajnokság csapat 1. hely, junior öttusa Európa-bajnokság 2. hely, junior öttusa országos bajnokság 1. hely

Utánpótlás fiú kategória:

3. helyezett: Vartnal Botond, a Haza-Húzó Hagyomány Egészség Természetvédő Íjász Egyesület íjásza – Junior világbajnokság 1. hely, junior országos bajnokság 1. hely

2. helyezett: Tóth Apor, a Miskolci VSC cselgáncsa – junior Európa-bajnokság 3. hely

1. helyezett: Lehmann Csongor, a Tiszaújvárosi TK triatlonosa – junior világbajnokság 1. hely, Európa-bajnokság 3. hely, országos bajnokság 1. hely

eszak_sportdij_190219_ja_45.jpg

Utánpótlás csapat kategória:

3. helyezett: A Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium IV. korcsoportos leány kosárlabda csapata - Diákolimpia 1. hely

2. helyezett: Tiszaújvárosi TK junior-ifjúsági leány triatlon csapata – klubcsapat országos bajnokság 1. hely

1. helyezett: DVTK Akadémia U16-os leány kosárlabda csapata – országos bajnokság 3. hely

Felnőtt női kategória:

3. helyezett: Sztankovics Anna, a Miskolci Városi Sportiskola úszója – felnőtt országos bajnokság 50 méter mell 1. hely, felnőtt országos bajnokság 100 méter mell 1. hely, rövidpályás világkupa 50 méter mell 9. hely.

2. helyezett: Bakó Szabina, a Haza-Húzó Hagyomány Egészség Természetvédő Íjász Egyesület íjásza – felnőtt világbajnokság 1. hely, felnőtt országos bajnokság 1. hely

1. helyezett: Gercsák Szabina, a DVTK-MJC cselgáncsosa – U23-as Európa-bajnokság 3. hely, felnőtt országos bajnokság 1. hely

eszak_sportdij_190219_ja_1.jpg

Felnőtt férfi kategória:

3. helyezett: Alex Bowen, a PannErgy-Miskolci VLC vízilabdázója – a férfi vízilabda OB I tavalyi gólkirálya

2. helyezett: Lázár Gábor, a Haza-Húzó Hagyomány Egészség Természetvédő Íjász Egyesület íjásza – felnőtt világbajnokság 1. hely, felnőtt országos bajnokság 1. hely

1. helyezett: Mészáros László, a Miskolci VSC fekvenyomója – Mr. Olympia 1. hely

Felnőtt csapat kategória:

3. helyezett: A PannErgy-Miskolci VLC férfi vízilabdacsapata – Magyar Kupa 2. hely, bajnoki 6. hely

2. helyezett: A DVTK Jegesmedvék férfi jégkorong csapata – Magyar Kupa 1. hely, Erste Liga 2. hely

1. helyezett: Vegyész RC Kazincbarcika férfi röplabda csapata – NB I 1. hely, Magyar Kupa 1. hely

Edző kategória:

3. helyezett: Sike József, a PannErgy-Miskolci VLC férfi vízilabda csapatának vezetőedzője – Magyar Kupa 2. hely, bajnoki 6. hely

2. helyezett: Lehmann Tibor, a Tiszaújvárosi TK triatlonedzője – Lehmann Csongor, Mátyus Lili és Putnóczki Dorka edzője

1. helyezett: Daniel Oravec, a Vegyész RC Kazincbarcika röplabda edzője – NB I 1. hely, Magyar Kupa 1. hely

Nem

Olvasnivaló

Ajánlat