Világbajnokságon álltak helyt terepfutóink

2023. augusztus 09. szerda 08:07
Az olaszországi Skyrunning Magashegyi Terepfutó Ifjúsági Világbajnokságon három miskolci egyesületet képviselő sportoló is tagja volt a magyar válogatottnak. Lövei Vanda, Gombár Zoé és Kovács Máté nagyszerű teljesítményére is szükség volt ahhoz, hogy Magyarország 12. lett a 31 nemzetet felvonultató pontversenyben.
Gombár Zoé verseny közben. Fotó: magánarchívum

Augusztus első hétvégéjén, Olaszországban, Fonte Cerreto környékén rendezték meg az idei magashegyi terepfutó ifjúsági világbajnokságot. Augusztus 4-én, pénteken a vertikál versenyszámmal kezdett a rekord létszámú, 31 országból verbuválódott mezőny. A 3800 méteres távhoz 1033 méter szintemelkedés társult, ami igazán komoly próbatételt jelentett. A Zámbori Zoltán által felkészített Lövei Vanda kiváló teljesítményt nyújtva 8. helyen érkezett célba, míg a Szász László edzéseit látogató Kovács Máté a 31. pozíciót érdemelte ki.

A vasárnapi sky futamban, ahol 1400 méter szintemelkedéssel 13,8 km várt a futókra, az élete első nemzetközi viadalán szereplő Gombár Zoé végzett a top10-ben. Korosztályos nyolcadik helye azért is figyelemre méltó, mert 15 évesen ő volt az egyik legfiatalabb induló. Zoé felkészítését Zámbori Zoltán mellett Berta Gábor és édesapja, Gombár Péter felügyeli. Lövei Vanda és Kovács Máté szintén nagyot ment, előbbi a 11., utóbbi a 19. helyen fejezte be a megmérettetést.

A vertikál és sky versenyek összesítése alapján Magyarország 31 nemzet közül a 12. helyet szerezte meg a pontversenyben.