Győzelemmel zárták a felkészülést

2023. szeptember 17. vasárnap 13:11
Szeptember 16-án játszotta utolsó felkészülési mérkőzését a 2023-2024-es szezon kezdete előtt a DVTK HUN-Therm. A szlovák MBK Ružomberok csapata ellen végül magabiztos, 70-39-es sikert értek el Völgyi Péter tanítványai, így győzelemmel hangoltak a London Lions elleni Euroliga-selejtezőre - számolt be a dvtk.eu.
Fotó: Osztie Tibor, dvtk.eu

Mint írják, lassan indult a mérkőzés, Andelová révén a vendégek szerezték meg a vezetést. Az első diósgyőri pontok Aho Nina nevéhez fűződtek, aki higgadtan értékesített két büntetőt. Andelová hármasára Jovanovic válaszolt egy kétpontossal, majd Aho Nina egyenlített ki. (7-7) Rövid időn belül viszont meglendült a diósgyőri támadóalakzat, időt is kért a Ružomberok. Az időkérés nem segített viszont a szlovák csapaton, Toman hármasával már tíz ponttal is vezetett a DVTK. (18-8) Végül az első negyed 18-12-re ért véget.

A második negyedet is a Diósgyőr indította jobban, ismét visszaállt a tízpontos differencia a felek között. A vendégcsapat hosszú perceken keresztül képtelen volt kosarat szerezni, 20-0-s futást pordukáltak Völgyi Péter tanítványai. A szlovák kosárcsendet Jarosová büntetője szakította meg, de így is 25-5-re nyerte ezt a játékrészt a piros-fehér együttes. Félidőben 43-17 állt az eredményjelzőn.

A második félidőre a lényegi kérdések tulajdonképpen eldőltek, így érezhetően lassabb fokozaton égett a DVTK HUN-Therm. A szlovák együttes sem találta a formáját, így nem csökkent drasztikusan a felek közötti különbség. Monika Grigalauskyte és Darcee Garbin is átlépték a 10-10 szerzett pontot, míg a másik oldalon Havranová tartotta a lelket a csapatában. Harminc percnyi játék után 61-27-re vezetett a DVTK HUN-Therm .

Az utolsó negyedben aztán már a fiatal játékosok is lehetőséget kaptak, Fárbás Eliza és Aho Tyra is gyűjtögette a játékperceket. A negyedet ugyan 9-12 arányban a szépen hajrázó szlovák csapat nyerte, de így is magabiztos, 31 pontos sikerrel zárta a felkészülési időszakot a DVTK HUN-Therm.