A MIÖR-höz jöttek tanulni a Nemzeti Közszolgálati Egyetem hallgatói
A MIÖR igazgatója Kovács László Csaba érdeklődésünkre elmondta, a szakmai nap gondolatának alapját az adta, hogy a Nemzeti Közszolgálati Egyetemmel nagyon szoros kapcsolata van a Miskolci Önkormányzati Rendészetnek, és az egyetemen a tananyag részeként is többször hivatkoznak a rendészetünk innovációira. Többek között a körzeti rendészekre, a lovas mezőőrökre, a kutyásszolgálatokra, az operatív műveleti központunkra, a térfelügyeleti kamerarendszerrel együtt. Igaz, hogy ezekből jelenleg nem mindegyik működik, mert az előző években megszüntettek, csökkentettek egyes szolgálatokat – amelyek újjászervezése napirenden van -, de a tapasztalatok megvannak, azokból tanulhattak a hallgatók.
- Nagyon fontos elem, amelyet szintén nagy érdeklődéssel tanulmányoznak, nem csak az egyetemen, hanem számos település szakemberei is, az életpályamodellünk és a rendészeti előmeneteli jelképrendszerünk. Ez hasonló a rendőrségi rendfokozatok rendszeréhez. Ezek alapozták meg a Nemzeti Közszolgálati Egyetem érdeklődését felénk. Szerencsés körülmény, hogy én jelenleg éppen a hallgatója is vagyok az egyetemnek, így felvetődött az, hogy a településbiztonsági menedzser szakos hallgatókat elhozhatnák-e ide, hogy megismerkedjenek a MIÖR-rel, és azokkal a módszerekkel és megoldásokkal, amelyeket az évek során kitaláltunk és bevezettünk. Azt kérték, ne csak beszéljünk róla, hanem akkor mutassuk is meg. Ebből lett aztán a mai Településbiztonsági Szakmai Nap – ismertette az igazgató.
Az illusztris vendégeket fogadta Tóth-Szántai József polgármester, Senviczki Erika jegyző, Nevelős Szabolcs aljegyző, Csordás László a Miskolci Városgazda ügyvezetője, a városi rendőrkapitányság vezetőhelyettese Kovács István, a Polgárőrségtől Szemán Ákos, és más intézmények szakemberei, akik tájékoztatták az egyetemi hallgatókat és kísérőtanáraikat a területükről. Kiemelve azokat a pontokat, amelyeken keresztül az egyes intézmények és szervezetek kapcsolódnak és együttműködnek a MIÖR-rel.
- Mi természetesen magunkról beszéltünk, hogy mit dolgozunk, hányan vagyunk, bemutattuk az imént felsorolt különböző jelenkori vagy korábbi szolgálatainkat, a terveinket, lényegében mindent, ami rólunk szól. A hallgatóknak ezáltal kézzelfogható közelségbe kerültek a mindennapjaink, a munkánk. Volt például Powerpoint és filmvetítés, fényképekkel illusztrált beszámolók, és követhették a gyakorlati munkánkat is az operatív műveleti központunkban, ahol a térfelügyeleti szolgálat és a központi ügyeletünk működik – sorolta Kovács László Csaba.
Érdeklődésünkre, hogy milyen visszajelzéseket kaptak az egyetemistáktól közölte: a tanárok és a diákok részéről is csupa pozitív visszacsatolást és értékelést kaptak. Az oktatóké különösen fajsúlyos, mert ők elég sok mindent láttak, tapasztaltak már, az életben is, a szolgálatukban is és a közszolgálati egyetemen is. Tehát számít a szavuk, a véleményük. Ők egyöntetűen azt mondták, hogy mindenképpen követendő példa az, ami Miskolcon zajlik, az itt látott innovációkat érdemes máshol is megszívlelni.
- Mi is tanulunk, amikor elmegyünk máshová, amikor másoknál látunk jó példákat. A MIÖR-ben az a különleges, hogy itt egyszerre tudtunk felmutatni több követhető jó gyakorlatot. Ezt értékelték a Nemzeti Közszolgálati Egyetem ma idelátogatott tanárai és hallgatói – fogalmazott az ügyvezető.