Ugrás a tartalomra

Csütörtökön újra összeült a város döntéshozó testülete

minap.hu
Utoljára módosítva
2024. november 21. csütörtök 13:01
Rendes közgyűlést tartottak Miskolc önkormányzati képviselői, ahol főként technikai jellegű, a város irányításához, ügyeinek intézéséhez szükséges döntéseket kellett meghozniuk.
Fotók: Rogosz Péter

Tárgyalták többek között a 2024-es költségvetés harmadik negyedéves korrekciójáról szóló javaslatot. Összehangolták a vonatkozó törvénnyel a távhőszolgáltatásról, annak díjáról, valamint a díjalkalmazási és díjfizetési feltételekről szóló rendeletet, ami főként a távfűtött épületek mérésével kapcsolatos előírások terén változik majd: a kormányrendelet szerint a felhasználók kötelesek lesznek gondoskodni hőfogyasztás-mérő és vízmennyiség-mérő felszerelésekről.

Terítékre került a Diósgyőri óvoda férőhelyszámának bővítése. Döntöttek egy Csanyik völgyi és egy Bábonyibércen található önkormányzati ingatlan térítésmentes használatba adásáról is civil szervezetek részére. Előzőt a Marathon Club Egyesület, a másikat a Bábonyibérci Önsegítő Közösség Egyesület használhatja majd díjfizetés nélkül.

Határoztak a polgármesteri hivatal és a Miskolci Regionális Hulladékgazdálkodási Önkormányzati Társulás éves tevékenységéről szóló beszámolók elfogadásáról is, valamint Tóth-Szántai József polgármester tájékoztatta a grémiumot, milyen halaszthatatlan ügyekben hozott döntést a legutóbbi közgyűlés óta. 

Rogosz Péter képgalériája

Az ülés kezdetén Tóth-Szántai József polgármester ismertette, a kezdésig 23 képviselő kapcsolta be a szavazógépét a 26 tagból, a testület tehát határozatképes. A polgármester szomorú kötelességének tett eleget, amikor megemlékezett azokról a kiemelkedő miskolciakról, akik a legutóbbi ülés óta hunytak el: Lakatos Attila, a miskolci roma kisebbségi önkormányzat képviselője;  Horváth Ernő, a DVTK korábbi remek labdarúgója; Kiss István, a DVTK labdarúgócsapatának egykori kiváló játékosa.

Dr. Ragály Tünde bizottsági tag, aki az alakuló ülésen nem tudott részt venni, letette esküjét.Dr. Nagy Ákost polgármesteri biztosnak nevezte ki Tóth-Szántai József. A városvezető jelezte a közgyűlés felé, hogy nem volt szabadságon a legutóbbi ülés óta. Az eredeti napirendi pontok közül egyet (Javaslat Miskolc Megyei Jogú Város Építési Szabályzatának módosítására) visszavontak, négy sürgősségi előterjesztést pedig nyílt ülésre vettek.


1. Javaslat az Önkormányzat 2024. évi költségvetésének megállapításáról szóló 30/2023. (XII.15.) önkormányzati rendelet módosítására és a kapcsolódó döntések meghozatalára (III. negyedéves korrekció). Előterjesztő: Tóth-Szántai József polgármester

Szilágyi Kornél osztályvezető ismertette a napirendi pontot. Az előterjesztés négy részből tevődik össze, amelyek 2024-re vonatkozóan korábban 85,5 milliárd forint fő bevétel állapítottak meg. A jelen előterjesztés a szükséges változásokat tartalmazza. Néhány bevétel-kiadást érintő és a központi költségvetésből származó forrással, továbbá pályázati támogatással összefüggő előirányzat módosításról döntöttek. A módosított költségvetés így 132,4 milliárd forintra változott. A vonatkozó bizottságok elfogadták a napirendi pontokat.

Vita a napirend fölött: 

Szopkó Tibor (Momentum) felhívta a figyelmet, hogy két bizottsági ülésen is nemmel szavazott a kapcsolódó határozott miatt. Egyfelől az ötmilliárdos folyószámla hitelkeret miatt, ami azt jelenti szerinte, hogy nem jönnek azok a kormányzati források, amire számított a város. Másfelől a helyi adóbevételek stagnálása látható, annak ellenére, hogy 87 százalékkal nőtt a település adófizető képessége az utóbbi években.

A polgármester reagált: joga van mindenkinek nemmel szavazni. Az adónövekedésről elmondta, Miskolc korábbi polgármestereinek van köze az adónövekedéshez. Felhívta a figyelmet, hogy az előző városvezetés költségvetéséről tárgyaltak, a korrekció pedig ugyanazok a szakemberek végezték, akik a költségvetésen is dolgoztak.

Molnár Péter (KDNP frakcióvezető) szerint most a városvezetés a felmerülő igényekhez módosította a költségvetést. Itt egy olyan költségvetésről tárgyal a grémium, ami a korábbi városvezetés időszakából származik. Emlékeztetett, nem támogatták korábban a költségvetés elfogadását. Az iparűzési adó kapcsán elmondta, szerencsére nőtt az összeg, majd ideidézte a Kriza Ákoshoz köthető korábbi beruházásokat, amik szerinte ezt a folyamatot segítették. Molnár Péter szerint jelentős állami források érkeztek az önkormányzathoz, amelyek a korrekcióban is láthatóak. A Salkaházi program folytatására is rámutatott, valamint elmondta, tervezik az MVK korrekcióját is.



Szopkó Tibor (Momentum) reflektált: a jövő évi költségvetés kapcsán fogalmazta meg az aggályait, ahol nem látja azt a biztonságot, mint a mostani kapcsán.

Tóth-Szántai József jelezte, a következő időszak feladata a munkahelyteremtés lesz.

Bajusz Gábor (Fidesz-frakcióvezető) emlékeztette Szopkó Tibort arra, hogy az előző városvezetésnek csak nehezen sikerült elfogadtatnia a z idei költségvetést.

Simon Gábor (MSZP) örül az iparűzési adóból beérkező plusz 500 millió forintnak. Jelezte, Miskolcon ezer számra vannak kisvállalkozások: ezek nagy rész gondban van. Megkérdezte, ebből az 500 millióból miért nem a kisvállalkozókat segítik. Emlékeztetett, jelenleg maximált adót fizetnek a kisvállalkozók.

Tóth-Szántai József jelezte, nagyon megvan a helye a város működésében ennek az 500 millió forintnak. Kifejtette, a KKV-k fontosak a város számára. Elmondta, az elmúlt 5-6 évben történő belvárosi elvándorlás sok fejtörést okoz, de a cél, hogy a belváros olyan legyen, mint fénykorában. Ennek tükrében, ha kell, végiggondolja az önkormányzat az ingatlangazdasági politikáját.

Szarka Dénes (Jobbik) emlékeztetett, hogy tavaly decemberben elfogadott költségvetésre a Fidesz és a DK képviselői nemet mondtak. Szerinte a kormány kivérezteti a megyei jogú városokat. Reméli, a városvezetés képes lesz megvédeni Miskolc bevételeit.

A polgármester elmondta, nemrégiben egyeztetett Navracsics Tiborral, egyelőre vár az önkormányzat, mert konkrét döntés nem született. Komoly városvezetés sajtóhírekkel nem, csak tényekkel foglalkozik – mondta Tóth-Szántai József.



2. Javaslat a településkép védelméről szóló 44/2017. (XII.22.) önkormányzati rendelet módosítására. Előterjesztő: Tóth-Szántai József polgármester

Szunyogh László ismertette a napirendi pontot. Jelezte, az októberben életbe lépett jogi szabályozás tükrében módosítani szükséges a településképi rendeletet. Ennek vannak olyan részei, amik azonnali változtatást igényelnek. Vannak olyan hivatkozások, amik már nem érvényes jogszabályokra hivatkoznak – mondta a főépítész. A vonatkozó bizottságok támogatták a napirendbe foglaltakat. A napirendi pont felett vitát nem tartottak.

3. Javaslat a Miskolc Megyei Jogú Város területén végzett távhőszolgáltatásról, annak díjáról, valamint a díjalkalmazási és díjfizetési feltételekről szóló 39/2017. (XII.5.) önkormányzati rendelet módosítására. Előterjesztő: Tóth-Szántai József polgármester

A napirendi pontot Móricz József, a MIHŐ stratégiai igazgatója ismertette. Elmondta, tulajdonképpen az EU-s irányelvek átültetése vált szükségessé a magyar jogszabályokba. A lakásokban meg kell valósítani bizonyos energiatakarékossági eljárásokat: akik a jövőben nem szerelnek be a lakásokba költésgelosztó és hőmennyiségmérő készülékeket 2027-ig, azoknak több mint kétszeres díjemelkedésre kell számítaniuk. A vonatkozó bizottságok támogatták a napirendbe foglaltakat.

Vita a napirend fölött:

Fodor Zoltán (MSZP) szerint a panelházak 40 százalékában kell megvalósítani a beszerelést. Kérdezi, ki fogja fizetni ennek a díját.

Simon Gábor (MSZP frakcióvezető) szerint a mostani közgyűlésen ez a legproblémásabb napirendi pont. Jelezte, szerinte az EU a tagállamait igyekszik az energiatakarékosság útjára terelni. Úgy véli, a kormány ezt az önkormányzatokra hárította. Szerinte az önkormányzat pedig a lakosságra hárít.

„Minden társasháznak kell egy vizsgálatot csinálni jövő év végéig, amit a lakóközösségnek kell kifizetni, ahogy a beruházásokat is, ahol szükséges, vagy 2026 végétől fizetheti a 2,5-szörös távhő adót” – fogalmazott Simon Gábor, aki szerint fejvesztve fogják keresni a társasházak a szakembereket, és azt, hogy a 2026-os beruházás mennyibe fog nekik kerülni. A megvalósítást pedig az önkormányzati rendelet határozza majd meg.

Bajusz Gábor (Fidesz frakcióvezető) szerint a szabáyozásra egy brüsszeli döntés miatt van szükség. Jelezte, a rezsicsökkentés révén a kormány továbbra is támogatja a magyar csládokat.

Tóth-Szántai József megjegyezte, a városvezetésnek nem célja a miskolciak megsarcolása.

Móricz József kifejtette, hosszabb távon mit jelent ez az intézkedés. Elmondta, a jogszabály a költséghatékonysági vizsgálat elvégzését a társasházak számára írja elő. Ennek eredményétől függ, hogy meg kell-e valósítani a költségosztó beszerelését. Elmondta, a világpiaci árakhoz képest Magyarországon olcsó a távhőszolgáltatás díja. Az árszabás a szakemberek ajánlataitól függ majd. A MIHŐ számításai szerint csak keveseknek kell majd elvégeznie a beruházást.

4. Javaslat a talajterhelési díjjal kapcsolatos helyi szabályokról szóló 31/2015. (XI.23.) önkormányzati rendelet módosítására. Előterjesztő: Tóth-Szántai József polgármester

Szilágyi Kornél főosztályvezető ismertette a napirendi pontot. Elmondta, a törvény felhatalmazza az önkormányzatokat, hogy a talajterhelési díjakat maga határozza meg. Jelezte, a mentességi feltételek újrafogalmazása szükségessé vált. Kifejtette, a napirendi pont elfogadása adóemeléssel nem jár, csupán adminisztratív jellegű.

A vonatkozó bizottságok támogatták a napirendbe foglaltakat.

Vita a napirend fölött:

Pakusza Zoltán (Mi Hazánk) jelezte, támogatni fogja a rendeletet, de azt is hozzátette, az annyit ér, amennyit meg lehet valósítani. Jelezte, hiába van talajterhelési díj, sok helyen nagy az elfolyás. Miskolcnak vannak olyan városrészei, ahol évek óta probléma az elfolyó szennyvíz. Van, ahol ott sincs megoldva az elvezetés rendszere, ahol ennek nincs akadálya. Ezt akadályozza, hogy a lakcímkártya jelenleg fáskamrára is kiadható – mondta Pakusza Zoltán, aki szerint katasztert kellene készíteni a témában.

Tóth-Szántai József hozzátette, az előző század az olajról, az idei a vízről szól. Kiemelten fognak foglalkozni a témával.

5. Javaslat a Miskolci Egyesített Szociális, Egészségügyi és Gyermekjóléti Intézmény létszámbővítésének és a Diósgyőri Bölcsőde férőhelyszám bővítésének jóváhagyására. Előterjesztő: Matiscsák Éva alpolgármester

A napirendet Gúr Péter Attila, a MESZEGYI igazgatója ismertette. Elmondta, indokolt a bővítés 28 fővel 122 férőhelyre. A dolgozói létszám növelése is indokolt ezáltal 6 fővel.

A vonatkozó bizottságok támogatták a napirendbe foglaltakat. A napirendi pont felett vitát nem tartottak. A polgármester elmondta, örülne, ha minden közgyűlésen lenne ilyen napirendi pont.

6. Javaslat a Miskolci Egészségfejlesztési Intézet és az Önkormányzat között fennálló vagyonkezelési szerződésének módosítására. Előterjesztő: Matiscsák Éva alpolgármester

A napirendet Kurcsicsné Zobolyák Ida osztályvezető ismertette. Jelezte, adminisztratív módosításról van szó. A vonatkozó bizottságok támogatták a napirendbe foglaltakat. A napirendi pont felett vitát nem tartottak.

7. Javaslat civil szervezetek részére ingatlanok térítésmentes használatának biztosítására. Előterjesztő: Matiscsák Éva alpolgármester

A napirendet Kurcsicsné Zobolyák Ida osztályvezető ismertette. A napirendhez módosító indítványt adtak be. Az első civil szervezet a Marathon Egyesület, akik sporttevékenységet folytatnak – éves szinten bruttó 45 ezer forintot jelentene a díj elengedése. A módosítás második javaslat visszavonását kérte. A harmadik javaslat CineFest Egyesület által jelenleg is használt épület térítésmentes használatáról szól.

A vonatkozó bizottságok támogatták a napirendbe foglaltakat. A napirendi pont felett vitát nem tartottak.

8. Javaslat Miskolc Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatala éves tevékenységéről szóló beszámoló elfogadására. Előterjesztő: Dr. Nevelős Szabolcs aljegyző

Bodnár Tibor osztályvezető ismertette a napirendi pontot. Jelezte, a 2023 szeptemberétől 2024 augusztusáig terjedő munkáról szól a beszámoló. A vonatkozó bizottságok támogatták a napirendbe foglaltakat.

Vita a napirend fölött:

Molnár Péter (KDNP frakcióvezető) elmondta, a vaskos anyagot áttekintették. Köszönetet mondott a hivatal munkatársainak. A politikai tempót a polgármester és az őt támogató szövetség diktálja, a hivatal dolgozói pedig megvalósítják. Az anyagból is látszik, jó munkát végeztek. A város polgárai választáskor hoztak egy jó döntést, ahol a politikai mérvadók kicserélődtek, akik viszont nem maguktól mentek el, azok maradtak a hivatal munkatársai.

Szopkó Tibor (Momentum) szintén köszönetet mondott a hivatal munkatársainak. Kéri a megnyugtatást, hogy a közelmúltbeli tucatnyi hivatali munkatárs elbocsátásáról szóló hírek hamisak.

Simon Gábor (MSZP frakcióvezető) is megköszönte a hivatal dolgozóinak munkáját. Kéri, folytassák ezt.

Tóth-Szántai József reméli, az elmúlt másfél hónap mindenkit megnyugtat a hivatal dolgozói közül. Jelezte, egy pályázatot kellett kiírniuk főosztályvezetői posztra. Elmondta, elégedettek a hivatal működésével, de ha van ötlet és javaslat a jó munka fokozására, azt szívesen veszi a vezetés.

9. Javaslat a Miskolci Regionális Hulladékgazdálkodási Önkormányzati Társulás 2024. évi munkájáról szóló beszámoló elfogadására. Előterjesztő: Tóth-Szántai József polgármester

Bodnár Tibor osztályvezető ismertette a napirendi pontot. Elmondta a beszámolási kötelezettségnek tesz eleget a 67 tagú társulás. A vonatkozó bizottságok támogatták a napirendbe foglaltakat.

Vita a napirend fölött: 

Pakusza Zoltán (Mi Hazánk) jelezte, szerinte ezzel a szolgáltatással ugyanaz a helyzet, mint a talajterhelési díj kapcsán. A szemétszállítási szolgáltatást kötelező igénybe venni, ezzel sokan mégsem élnek – fejtette kis Pakusza Zoltán, aki szerint lehetne szigorítani az ellenőrzést a társulásnál.

Simon Zoltán (MSZP frakcióvezető) reméli, valami állandóság jön a rendszerben, hiszen a jogszabályok és a közszolgáltató szervezetek is változtak az utóbbi időben.

Bartha György (MSZP) jelezte, egy példaértékű cégről van szó, aminek a munkáját meg kell köszönni.

Deák-Bárdos Mihály (Fidesz) emlékeztetett az előző városvezetés idején a városgazda nem volt hajlandó bizonyos városrészekben elvinni a zöldhulladékot, bár a lakosok összeszedték azt. Jelezte, az illegális hulladék elszállítása sem volt megvalósítva Lyukóvölgyben.

Tóth-Szántai József szerint van egy kitünően működő cég, és sok renitens lakója a városnak, akik nem megfelelően helyezik el a szemetet. Az első lépés megfelelő mennyiségű tároló kihelyezése, második az ellenőrzés, ha pedig nem működik, az önkormányzatnak meg kell alkotnia az ország legszigorúbb szemetelést büntető határozatát. Emellett megköszönte a társulás munkáját.

10. Javaslat a 2024. I. félévet érintő, lejárt határidejű közgyűlési határozatok végrehajtásáról szóló beszámoló elfogadására. Előterjesztő: Tóth-Szántai József polgármester.

Bodnár Tibor osztályvezető ismertette a napirendi pontot. 112 határozatot hozott meg a közgyűlés a vizsgált időszakban. Ezek megvalósításáról ad számot a napirendi pont. A vonatkozó bizottságok támogatták a napirendbe foglaltakat. A napirend fölött vitát nem tartottak. 

11. Javaslat a Közgyűlés utólagos tájékoztatására a halaszthatatlan önkormányzati ügyekben meghozott polgármesteri döntésekről.  Előterjesztő: Tóth-Szántai József polgármester

Bodnár Tibor osztályvezető ismertette a napirendi pontot. Elmondta,  törvény lehetőséget ad a polgármesternek a halaszthatatlan ügyekben döntést hozni. Április óta 13 ilyen eset történt, ezekről ad számot a tájékoztató.

A vonatkozó bizottságok támogatták a napirendbe foglaltakat.

Vita a napirend fölött: 

Pakusz Zoltán (Mi Hazánk): úgy véli, az előző polgármester megnyitotta a kaput a vendégmunkások beáramlása előtt.

Tóth-Szántai József egyetértését fejezte ki, és elmondta, foglalkoznak a jövőben a problémával.

Sürgősségi napirendi pontok: 

12. Javaslat Miskolc Megyei Jogú Város Építési Szabályzatának módosítására. Előterjesztő: Tóth-Szántai József polgármester

Szunyogh László ismertette a napirendi pontot. Elmondta, egy tapolcai beruházás kapcsán kell módosítani a szabályzatot. A vonatkozó bizottságok támogatták a napirendbe foglaltakat. A napirend fölött vitát nem tartottak.

13. Javaslat Miskolc Megyei Jogú Város Önkormányzata és a Miskolci Városgazda Nonprofit Kft. közötti közszolgáltatási szerződés módosítására. Előterjesztő: Hollósy András alpolgármester

Az őstermelői piac működtetésére és a Búza téri aluljáróval és annak tervezett liftjének működtetése kapcsán hoznak technikai jellegű döntéseket.A vonatkozó bizottságok támogatták a napirendbe foglaltakat.

Szopkó Tibor (Momentum) aggályosnak találja, hogy fél nappal a közgyűlés előtt négy sürgősségi napirendet tűztek ki.

Szarka Dénes (Jobbik) érdeklődik, lesz-e lépcsőjáró lift a Búza téren.

Simon Gábor (MSZP frakcióvezető) szintén sokallja a sürgősségi napirendi pontokat. Felhívta a figyelmet, korábban kiemelték, miért indokolt egy-egy napirend sürgőssége.

Bajusz Gábor (Fidesz frakcióvezető) szerint nehéz azt üzemeltetni, ami nincs. - Amikor az előző városvezetés felújította az aluljárót a Búza téren, ez a lift eltűnt a tervek közül.

Tóth-Szántai József elmondta, gondolkodni fognak, mit lehetne kezdeni az eltűnt Búza téri lift ügyével. Jelezte, a jövőben még feszesebb munkát vár el, hogy ne legyen ilyen szintű sürgősségi előterjesztés.  

Zárt ülés

14. Javaslat fellebbezés elbírálására közköltségen történő eltemettetés költségének megfizetése ügyében

15. Javaslat Miskolc Megyei Jogú Város Önkormányzatának kizárólagos tulajdonában álló gazdasági társaságok felügyelőbizottsági tagjaival kapcsolatos döntések meghozatalára.

16.Javaslat a Miskolci Kulturális Központ Nonprofit Korlátolt Felelősségű Társaság ügyvezetőjével kapcsolatos döntés meghozatalára
 

A zárt ülést követően a közérdekű bejelentésekkel folytatták. Tóth-Szántai József bejelentette, péntektől járatseriffek lesznek a tömegközlekedési eszközökön, akik az utasok biztonságát és a megfelelő magatartás betartatását biztosítják majd. Jelezte, nem állnak meg, a többi választási ígéretet is be fogják tartani.

Végül a nyílt ülés napirendjeiről szavazott a grémium.

1. Javaslat az Önkormányzat 2024. évi költségvetésének megállapításáról szóló 30/2023. (XII.15.) önkormányzati rendelet módosítására és a kapcsolódó döntések meghozatalára (III. negyedéves korrekció)

A közgyűlés megszavazta a napirendi pontban foglaltakat. A három határozati javaslat kapcsán négy-négy nem és két tartózkodó volt.

2. Javaslat a településkép védelméről szóló 44/2017. (XII.22.) önkormányzati rendelet módosítására

A közgyűlés megszavazta a napirendi pontban foglaltakat. Szopkó Tibor és Szarka Dénes tartózkodtak.

3. Javaslat a Miskolc Megyei Jogú Város területén végzett távhőszolgáltatásról, annak díjáról, valamint a díjalkalmazási és díjfizetési feltételekről szóló 39/2017. (XII.5.) önkormányzati rendelet módosítására

A közgyűlés hat tartózkodás és egy nem szavazat mellett megszavazta a napirendi pontban foglaltakat.

4. Javaslat a talajterhelési díjjal kapcsolatos helyi szabályokról szóló 31/2015. (XI.23.) önkormányzati rendelet módosítására

A közgyűlés megszavazta a napirendi pontban foglaltakat.

5. Javaslat a Miskolci Egyesített Szociális, Egészségügyi és Gyermekjóléti Intézmény létszámbővítésének és a Diósgyőri Bölcsőde férőhelyszám bővítésének jóváhagyására

A közgyűlés megszavazta a napirendi pontban foglaltakat.

6. Javaslat a Miskolci Egészségfejlesztési Intézet és az Önkormányzat között fennálló vagyonkezelési szerződésének módosítására

A közgyűlés megszavazta a napirendi pontban foglaltakat.

7. Javaslat civil szervezetek részére ingatlanok térítésmentes használatának biztosítására

A közgyűlés megszavazta a napirendi pontban foglaltakat.

8. Javaslat Miskolc Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatala éves tevékenységéről szóló beszámoló elfogadására

A közgyűlés megszavazta a napirendi pontban foglaltakat.

9. Javaslat a Miskolci Regionális Hulladékgazdálkodási Önkormányzati Társulás 2024. évi munkájáról szóló beszámoló elfogadására

A közgyűlés megszavazta a napirendi pontban foglaltakat.

10. Javaslat a 2024. I. félévet érintő, lejárt határidejű közgyűlési határozatok végrehajtásáról szóló beszámoló elfogadására

A közgyűlés két tartózkodás mellett megszavazta a napirendi pontban foglaltakat.

11. Javaslat a Közgyűlés utólagos tájékoztatására a halaszthatatlan önkormányzati ügyekben meghozott polgármesteri döntésekről

A közgyűlés két nem szavazat mellett megszavazta a napirendi pontban foglaltakat.

Sürgősségiek

1. Javaslat Miskolc Megyei Jogú Város Építési Szabályzatának módosítására

Szunyogh László ismertette a napirendi pontot. Elmondta, egy tapolcai beruházás kapcsán kell módosítani a szabályzatot.

A közgyűlés két tartózkodás mellett megszavazta a napirendi pontban foglaltakat.

2. Javaslat Miskolc Megyei Jogú Város Önkormányzata és a Miskolci Városgazda Nonprofit Kft. közötti közszolgáltatási szerződés módosítására

 A közgyűlés megszavazta a napirendi pontban foglaltakat.

További hírek

Olvasnivaló

 

Programok

Jelenleg nincsenek programok!