Négy zsebibaba várja az állatkertbe látogatókat a kenguruk kifutójánál
Szépen gyarapodik az állatkert kenguruállománya évről évre. Idén négy nősténynek lett kicsinye, akik még a napjuk nagy részét a biztonságot nyújtó anyazsebben töltik, de már ki-kikandikálnak onnan. Mi is meglátogattuk őket kifutójuknál.
– A Bennett-kenguru egy nagyon különleges csoport tagja, hiszen erszényesek. Náluk a vemhesség körülbelül harminc napig tart. Utána, amikor megszületik a babszem méretű kis kenguru, önerejéből föl kell másznia az erszénybe, ami ezt követően inkubátorként működik – nyilatkozta lapunknak Drapcsikné Farkas Zsuzsanna, a Miskolci Állatkert zoopedagógusa.
– Általában 3-6 hónapig nem sokat tudunk rólunk, mert nem nagyon dugják ki az orrukat. Nálunk általában februárban észlelik a gondozók, hogy mocorgás van az erszényben. Márciusban viszont már látunk egy-egy kis fejet, vagy lábat, ami kikandikál onnan. Ahogy fejlődnek, szőrösödnek, szépen lassan kimásznak. Néhány kis kengurut már látták a gondozók a mamájuk mellett, de még csak néhány percre merészkednek ki a zsebből, és még mindig anyatejjel táplálkoznak – osztotta meg.
Elmondta, hogy a Bennett-kenguruk eredeti élőhelye Ausztrália dél-keleti része és Tasmánia. A Miskolci Állatkertben egy hím és öt nőstény él, akik közül most négynek van kölyke. Elegendő táplálék esetén a természetben is csapatba rendeződnek, egyébként magányosan élnek. Életmódjuk a vadnyulakéhoz hasonló. A miskolci kis kenguruk más állatkertekbe, vadasparkokba költöznek majd, ha nagyobbacskák lesznek, cserébe más fogságban született állatokért.
Hozzátette, hogy március közepétől hétvégén és ünnepnapokon délelőtt fél 11 órától várják – zöldségekkel, rizsszénával és táppal történő – látványetetésükre mindazokat, akik szívesen megnéznék a kengurucsalád legkisebb tagjait.