Ugrás a tartalomra

Életben tartotta a bajnoki reményeit a Sopron

minap.hu
Utoljára módosítva
2025. április 26. szombat 08:48
Hihetetlenül szoros második félidőt követően, mindössze két ponttal kapott ki hazai pályán a DVTK HUNTHERM csapata.
Fotók: Horváth Csongor

A DVTK HUNTHERM péntek este a DVTK Arénában lépett pályára a Sopron Basket ellen a bajnoki döntő negyedik felvonásában. Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása a meccs előtt 2:1 volt a Diósgyőr javára. HAmar kiderült, a Sopron nem azért jött Miskolcra, hogy asszisztáljon a házigazda gárda újabb bajnoki címéhez: a hetedik percben már 0-7 re mentek.

A második negyedben már inkább magára talált a hazai együttes, de így is kilenc pontos előnnyel mentek pihenni a csapatok. A második félidő viszont elhozta azt a parázs küzdelmet, amire mindenki számított: a DVTK HUNTHERM egymás után dobta a pontokat: a harmadik negyedben volt egy szakasz, ahol átt is vették egy időre a vezetést.

A negyedik negyedben fej-fej mellett haladtk a csapatok. Végül a Sopron használta fel jobban a tartalékait: az utolsó pillanotokban pontra váltották a lehetőségüket, onnan pedig nem engedték el a meccset: 

64-66 lett a végeredmény a vendég gárda javára.

Ezzel pedig ki-ki meccsre kényszerítették a címvédőt. A bajnoki cím sorsa tehát az utolsó, ötödik mérkőzésen dől majd el.

A pénteki döntőt egyébként a Szinva terasz ledfalán azok a szurkolók is élőben követhették, akik nem jutottak be az arénába.

Horváth Csongor képgalériája

További hírek

Olvasnivaló

 

Programok

Jelenleg nincsenek programok!