Közös ügyünk az állatvédelem - szakmai nap a Miskolci Egyetemen
Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyében 528 állatkínzásos bűncselekményt regisztráltak 2018 második féléve óta, és ezzel a vármegye vezeti az országos statisztikát. 2022 óta ezen bűncselekmények száma azonban csökkenő tendenciát mutat. Az egyetemen megrendezett esemény az Állatvédelmi Kompetencia Program részeként valósult meg, amelyet Ovádi Péter állatvédelemért felelős kormánybiztos támogatásával hoztak létre.
A nap folyamán olyan kiemelkedő szakemberek tartottak előadást, akik meghatározó szereplői az állatvédelem területének. Az esemény köszöntővel indult, amelyben Paulovics Anita, a Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Karának dékánhelyettese a Miskolci Egyetem és az Állatorvostudományi Egyetem közös állatvédelmi képzéseit mutatta be, míg Vetter Szilvia kuratóriumi elnök a Közös ügyünk az állatvédelem Alapítvány tevékenységébe nyújtott betekintést.
A program középpontjában az állatvédelem jogi keretei, a hatósági eljárások, az állatkínzás megelőzése és az állatmentés gyakorlati aspektusai álltak, valamint kiemelt téma volt a közigazgatási, hatósági és civil együttműködés lehetősége. Az előadások mellett a résztvevőknek lehetősége nyílt interaktív beszélgetéseken és esettanulmányokon részt venni, ennek révén olyan párbeszéd indulhatott el, amely a terület szereplőit közelebb hozza egymáshoz és megteremti az összefogás lehetőségét az állatvédelem vármegyei szintű helyzetének javítása érdekében.
A szakmai nap-sorozat ingyenesen látogatható, de előzetes regisztrációhoz kötött. Az országjárás további állomásai már előkészítés alatt állnak, hiszen a cél az, hogy minél szélesebb körben elérhetővé váljon - írta közleményében a Közös ügyünk az állatvédelem Alapítvány.