Sorra dőltek a fák és hasadtak az ágak a hétfői viharban
Mint írják, szinte minden esetben kidőlt fa, vagy lehasadt faág eltávolításához kérték az egységek segítségét, a lehulló csapadék nem okozott gondot. Miskolcon egy személygépkocsi, míg Ózdon és Szikszón egy-egy lakóház tetőszerkezete és tűzfala rongálódott meg a viharban. Az ózdi ingatlant, amelyre egy fa dőlt, el kellett hagyni a lakóknak, az elhelyezésükben rokonok segítettek. A munkából a szomolyai önkéntes tűzoltók is kivették a részüket, ők Bogácson segítettek a kidőlt fák eltávolításában. Az események során nem történt sérülés.
Az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság tájékoztatása szerint az országban összesen 394 tűzoltói beavatkozásra volt szükség. Közleményük szerint a tűzoltókat Heves, Nógrád, Borsod-Abaúj-Zemplén, Hajdú-Bihar és Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyébe riasztották a legtöbbször. 22 épületben keletkeztek károk: vagy a szél bontotta meg a tetőszerkezetet, vagy fa dőlt rá.
Miskolcon egy gimnázium tetejét bontotta meg a szél, Poroszlón a református templom teteje sérült meg 50 négyzetméteren. Mátraterenyén a szél megbontotta egy családi ház tetejét, a lehulló darabok pedig az előtte parkoló autót is megrongálták. Három családi ház lakhatatlanná vált: Kazáron, Ózdon, és Magosligeten egy-egy épület tetejét a vihar annyira megrongálta, hogy az ott élőknek rokonokhoz kellett költözniük; összesen 15 ember kényszerült elhagyni az otthonát - sorolták a közleményben. Jelezték, hogy mivel sokan csak kedd reggel észlelték a keletkezett károkat, ezért folyamatosan érkeznek a bejelentések a katasztrófavédelemhez: 150 beavatkozás jelenleg is folyamatban van, a legtöbb Debrecenben és környékén.
Az OKF felhívta a figyelmet arra, hogy a vihar után érdemes körbejárni az otthonunkat és felmérni a keletkezett károkat. Azt kérték, hogy ha sérült a közműhálózat, értesítsük a szolgáltatót, azonban az elszakadt elektromos vezetéket ne közelítsük meg, ilyen esetben azonnal hívjuk a 112-es segélyhívó számot.