Szemétből szemet gyönyörködtető ruhák vonultak fel
A Redesign Team programja a fenntartható divaton keresztül, edukációs céllal szólította meg Miskolc és környékén élő embereket, és amely a fenntarthatóság, a környezetvédelem, az újrahasznosítás témájára hívta fel a figyelmet a Tudomány-és Technika Házánál.
Közösségi varrás keretében használt ruhákból a Miskolci Állatsegítő Alapítvány számára napvitorlák és fekhelyek készültek. A használt farmereket, pulcsikat, pólókat, ingeket a MiReHu Nonprofit Kft. telephelyén lehetett leadni. A közösségi varrásban az Abakusz Szakképző Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola tanárai, tanulói segítettek, de a szervezők bárkit szívesen láttak, aki szeretett volna csatlakozni a kezdeményezéshez.
Az „Egy ruhám több élete” című rajzpályázat az óvodás és általános iskolás gyerekeknek szólt. Április 22-ig várták az alkotásokat. A szakmai zsűri által kiválogatott rajzokból kiállítást is szerveztek, aminek a megnyitója - pályázat díjátadójával egybekötve - a II. Rákóczi Ferenc Könyvtárban volt.
Alkotói pályázatot is hirdettek 14 és 24 év közötti fiataloknak, akiknek textil-vagy egyéb hulladék kategóriában kellett öltözetet terveznie az első fordulóban. Az innen továbbjutott kétszer 11 alkotó elkészült pályamunkáját egy divatbemutató keretén belül értékelte a szakmai zsűri a rendezvényen – tudtuk meg a Redesign Team vezetőjétől, Molnár Ágnestől.
Az egész napos programot kiegészítette még a BORBALA márka divatbemutatója, amely Miskolcon először jelent meg, és amely Ferencz Borbála hazai upcycling tervező egyedi ruhadarabjainak kollekcióját mutatta be a miskolci közönségnek. Bori kidobásra szánt használt ruhákból készíti alkotásait, melyek nagyon népszerűek a fenntartható divatmárkák között, számos hazai divateseményen hívja fel a figyelmet a textilújrahasznosítás lehetőségeire.
Két kerekasztalbeszélgetést is tartottak a témában. Ezen felül kreatív workshoppal és a MiReHu kukásautójával is várták a gyerekeket az esemény egész ideje alatt.