Magabiztos siker: előnyre tettek szert a párharcban a DVTK kosarasai

2024. április 20. szombat 19:40
DVTK HUN-Therm - Sopron Basket 76-54.
Fotó: DVTK

Három hét szünet után a bajnoki elődöntőkkel folytatódtak a rájátszás küzdelmei. Az egyik ágon a DVTK HUN-Therm csapata a címvédő Sopron Basket csapatát fogadta a két győzelemig tartó párharc első összecsapásán szombaton - írták a dvtk.eu weboldalon.

Az első félidőben kifejezetten jó ritmusban játszottak a piros-fehérek és kényelmes előnyt kovácsoltak maguknak a szünetre. A harmadik negyed ugyan szorosabb játékot hozott, a záró felvonásra azonban kidomborodott Kányásiék fölénye, és magabiztos sikerrel (76-54) 1-0-ás előnyre tettek szert a párharcban.

Tippmix Női Kosárlabda NB I. A-csoport, elődöntő, 1. mérkőzés

DVTK HUN-Therm - Sopron Basket 76-54 (22-13, 20-15, 17-20, 17-6)

Miskolc, DVTK Aréna, 2450 néző. Játékvezetők: Cziffra Csaba, Makrai Márton, Rózsavölgyi Alexandra.
DVTK: Aho N. 13/6, Charles 14/6, Lelik 17/6, Jovanović 3/3, Tadić 2. Csere: Garbin 20/6, Kányási 7/3, Tenyér, Aho T., Vég-Dudás. Vezetőedző: Völgyi Péter.

Sopron: Papp 12/6, Varga A. 6, Böröndy 5/3, Sitku 4, Brooks 7. Csere: Fegyverneky 4, Mompremier 10, Turner 6. Vezetőedző: Gáspár Dávid.
Kipontozódott: Jovanović a 38. percben.

A mérkőzésről bővebben DVTK weboldalán olvashatnak.