Többfelé romlott a levegő minősége
Azt írták: Sajószentpéteren veszélyes, Kazincbarcikán, Miskolcon, Putnokon és Tökölön egészségtelen a levegő minősége.
Az NNK azt javasolja: ezeken a településeken az érzékeny lakosok (gyermekek, idősek, krónikus szív- és érrendszeri, illetve légzőszervi betegségben szenvedők és várandós kismamák) tartózkodjanak kevesebbet a szabadban, de azért rendszeresen szellőztessenek otthon.
A meteorológiai előrejelzés alapján nem várható jelentős javulás.
A város vezetése számos programot vezetett be az elmúlt bő egy évben, amik a környezet- és klímavédelmi értékeket hangsúlyozzák. A Nagy-Miskolc programban ígért faültetés tavaly elkezdődött, idén újabb 2 ezer facsemetét ültetnek el, szerte a városban.
A HungAiry LIFE levegőtisztaság-védelmi program keretében – megelőzve az országos jogszabályt – Miskolcon már tavaly szeptembertől tilos volt avart égetni. Az égetés alternatívájaként komposztálásra biztatják a városlakókat, ehhez az önkormányzat komposztálókereteket osztott ingyen, és oktatást is „adott” mellé. És 60 mérőhelyből álló szállópormonitoring-rendszer telepítése is elkezdődött a város légszennyezettségének részletes feltárása érdekében. Továbbá széleskörű szemléletformálási program indul el a város levegőminőségének javítása érdekében.
Elkészült aztán a város klímastratégiája, valamint Miskolc Fenntartható Energia és Klíma Akcióterve (SECAP), amelyben Miskolc azt vállalta, hogy 44 százalékkal csökkenti az üvegházhatású gázok kibocsátását 2030-ra. És pályázatot is kiírtak társadalmi szervezetek környezetvédelmi és természetvédelmi programjainak támogatására.